Poprawa własności predykcyjnych i biznesowych modeli EWS

Szczegóły projektu

 • Data

   23/09/2015

 • Klient

   Raiffeisen Polbank

 • Zadanie

   Konstrukcja modeli EWS (Early warning signals) dla segmentów SMB oraz Korporacji

 • Kategoria

   Bankowość

 • Strona www klienta

   przejdź

Potrzeba

Celem projektu była poprawa własności predykcyjnych i  biznesowych modeli EWS (Early Warning Signals), prognozującego skłonność do pogorszenia  sytuacji finansowej przedsiębiorstw.

Rozwiązanie

Na potrzeby projektu, Algolytics skonstruowało modele EWS dla segmentów SMB oraz Korporacji. W wyniku konstrukcji modeli, rekomendowano skalę ratingową, które przypisywały klientów do odpowiednich segmentów ze względu na ich skłonność do pogorszenia się sytuacji finansowej.

Model został zwalidowany na zbiorach testowych za pomocą reguł biznesowych ustalanych przez Raiffeisen Polbank oraz wdrożony produkcyjnie.

 

Doceniamy rzetelność, solidność, elastyczność i profesjonalne wsparcie techniczne i merytoryczne, które otrzymaliśmy w trakcie projektu.

 

Raiffeisen Polbank logo Raiffeisen Bank Polska – działający na rynku pod marką Raiffeisen Polbank – jest jednym z najdłużej obecnych na polskim rynku banków z udziałem kapitału zagranicznego. Należy do austriackiej Grupy Raiffeisen Bank International, wiodącej instytucji finansowej w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Od lat Bank jest liderem na rynku faktoringu, a jego spółka zależna Raiffeisen-Leasing Polska zajmuje czołową pozycję w swojej branży.
raiffeisenpolbank.com

 


Chcesz wiedzieć więcej? Kontakt

Zapisz się na Newsletter

Podaj dalej!