Geospatail database for Poland

Algolytics Technologies udostępnia pierwszą polską bazę danych przestrzennych na Snowflake – platformie Data Cloud

Partnerzy Algolytics i klienci Snowflake zyskują dostęp do pierwszej bazy danych przestrzennych dla Polski na Snowflake’u – chmurowym Data Marketplace. Baza danych od Algolytics umożliwia przyspieszenie rozwoju Business Intelligence i Location Intelligence.

Wzbogacone dane przestrzenne na wyciagnięcie ręki

Algolytics Technologies ogłosiło dostępność danych przestrzennych Buildings Spatial Database for BI and ML (Poland) na Snowflake Data Marketplace. Klienci Snowflake mogą teraz bezpiecznie pracować we własnych systemach na bazie danych o najwyższej jakości w regionie Europy Środkowowschodniej – dostarczanej właśnie przez Algolytics. Dokładne dane geolokalizacyjne, demograficzne, makroekonomiczne, czy z punktami POI (i wiele innych), służą wzmocnieniu analiz przestrzennych, mogą dodać geograficzny wymiar do raportów Business Intelligence, czy poprawić wyniki kampanii marketingowych poprzez precyzyjne targetowanie.

Kompletne, aktualne i wystandaryzowane dane w jednym miejscu

Każda firma korzystająca z platformy Snowflake zyskuje tym samym dostęp do bazy danych zawierającej blisko 15 000 000 gospodarstw domowych, 9 000 000 budynków oraz 20 000 kodów pocztowych. O najwyższej jakości tak ogromnej bazy i usług dodatkowych świadczy portfolio klientów Algolytics – można w nim znaleźć m.in. największe firmy logistyczne czy e-commerce.

Jak mówiMarcin Woch, Algolytics CEO – “Celem Algolytics było stworzenie kompletnej bazy danych, która pozwoli na optymalizację, wzrost i przyspieszenie rozwoju biznesu – Buildings Spatial Database for BI and ML to efekt wieloletniej pracy. Kluczowym etapem było zadbanie o aktualność danych z wewnętrznych i zewnętrznych źródeł poprzez walidację i standaryzację, oczywiście w zgodzie z RODO. Następnie zadecydowaliśmy o comiesięcznym porównaniu jakości posiadanych danych dla Polski z konkurencyjnymi źródłami, a nasze potwierdzone SLA wynosi ponad 99% – co jest znacznie wyższym wynikiem, niż u alternatywnych dostawców. Kolejnym krokiem było udostępnienie bazy danych dla każdego biznesu, który ich potrzebuje – i jesteśmy dumni z partnerstwa ze Snowflake w realizacji tego zadania.””

Pierwsza taka baza danych dla Polski

Tomasz Mazurek, dyrektor sprzedaży w Europie Wschodniej w Snowflake, powitał Algolytics na chmurowym marketplace – „Jesteśmy dumni, że możemy ogłosić Algolytics Technologies i dostępność ich Buildings Spatial Database for BI and ML na Snowflake jako pierwszej polskiej bazy danych, w tym jako jednej z pierwszych w regionie Europy Środkowowschodniej. To partnerstwo pozwala naszym klientom na zwiększenie wyników biznesowych w oparciu o dane. Dzięki tak niezawodnym dostawcom jak Algolytics, Snowflake odpowiada na stale rosnące zapotrzebowanie na dane – a dążymy do tego, aby operacje oraz procesy związane z danymi były tak dostępne i intuicyjne, jak to tylko możliwe.”

Pin It on Pinterest