machine learning model results categorization

Jak kategoryzować wyniki modelu Machine Learning

Posiadasz już gotowy model Machine Learning, w dodatku działający w Scoring.One scenariusz stworzyłeś samodzielnie i w zaledwie kilka minut. Przejdźmy zatem na następny poziom. Co zrobisz, aby kategoryzować klientów na podstawie wyników?

P.S. Jeśli poszukujesz sposobu na szybkie, proste i skuteczne uprodukcyjnienie już posiadanego modelu ML, zerknij tutaj – opisaliśmy cały proces krok po kroku 🙂

Dodawanie zmiennych do scenariusza scoringowego

Jeśli jeszcze nie korzystałeś z tego silnika MLOps, dostęp do darmowej wersji zyskasz tutaj. Łatwo sprawdzisz także dokumentację.

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w kategoryzacji wyników modelu, pobierz przygotowany dla Ciebie w tym celu plik – będziemy dziś na nim pracować. Zaczynajmy!

Dodaj Expression

Otwórz Scoring.One, wróć do tworzenia scenariusza i dodaj kolejną pozycję. Przed kafelkiem „End” umieść pozycję „Expressions” (przeciągnij go z lewej strony do pola scenariusza) – tu możesz wpisać kod w Pythonie, R lub Groovy. Utworzone w tym miejscu zmienne będą zwracane przez model razem z wynikami.

Expression Code

Expression Settings

End Settings

Kategoryzacja wyników zwracanych przez model Machine Learning

Gdy zmienna „category” została przez Ciebie dodana, wraz z ostateczną oceną scoringową otrzymasz także kategorię, do której zalicza się jej wartość.

scoring results form

Czas na zapytanie http. Użyj w tym celu dowolnego klienta (http). Nam za przykład posłuży biblioteka requests dla Pythona.

W miejsce przeznaczone na wpisane URL wstaw:

https://demo.scoring.one/api/scenario/code/remote/score/?name=NAZWA_SCENARIUSZA&key=KLUCZ_UŻYTKOWNIKA

Jak znajdziesz klucz użytkownika? Został on ukryty został pod nazwą „Score Token”.

Scoring scenario user settings

Jako Body zapytania wpisujemy niezbędne w modelu zmienne. Poniżej przykład ustawienia wszystkich informacji niezbędnych podczas zapytania.

API parameters

Uruchom skrypt. Zostanie zwrócony json z wynikami zapytania. I to tyle, zadanie wykonane!

results

Jak widzisz, operacje oparte na analizie Machine Learning stanowią wyzwania, gdy używasz to tego odpowiednich narzędzi. Jeśli szukasz pomocy w zaawansowanych kwestiach, naszych ekspertów znajdziesz pod adresem info@algolytics.pl. Śmiało zostaw wiadomość 🙂

Pin It on Pinterest