O nas

Algolytics dostarcza kompleksową Platformę Data Science, skoncentrowaną na automatyzacji procesów biznesowych i wspomaganiu podejmowania decyzji opartych na danych. Wykorzystując zaawansowane technologie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, platforma Algolytics wzmacnia kluczowe obszary biznesu, takie jak ocena ryzyka kredytowego, zapobieganie nadużyciom, kontrola jakości danych, prognozowanie sprzedaży, dostarczanie rekomendacji produktowych, optymalizacja kampanii marketingowych oraz zarządzanie zapasami. Algolytics to nie tylko zaufany partner biznesowy (50+ wdrożeń dla największych firm w PL), ale także katalizator transformacji strategii danych w organizacji, wspierający przedsiębiorstwa w nowoczesnym zarządzaniu procesami biznesowymi. W rezultacie nasi klienci z sektorów finansowego, telekomunikacyjnego, e-commerce i logistyki doświadczają realnych korzyści

Misja firmy

Misją Algolytics jest poprawa efektywności funkcjonowania przedsiębiorstw z różnych branż o wysokim poziomie konkurencyjności poprzez wsparcie ich działalności w zakresie zarządzania relacjami z klientami oraz zarządzania ryzykiem.
Zależy nam, aby osiągnąć dominującą pozycję wśród firm specjalizujących się w przetwarzaniu danych, analizach statystycznych oraz ekstrakcji wiedzy z baz danych. Łączymy działalność badawczą z praktycznym zastosowaniem metod statystycznych do analiz użytecznych w rzeczywistości gospodarczej. Jakością usług i poziomem zaawansowania technologicznego jesteśmy w stanie konkurować z liderami na rynku usług analitycznych.
Jesteśmy ukierunkowani na długofalową współpracę, opartą na stałym budowaniu zaufania naszych klientów. Chcemy kompleksowo zaspokajać oczekiwania naszych klientów. Wierzymy, że jakość wykonywanej przez nas pracy stanowi najlepszą inwestycję. Dbamy o to, aby kontrahenci byli w pełni zadowoleni z usług, jakie świadczymy. Jesteśmy w pełni odpowiedzialni za wyniki naszej pracy. Szczególną uwagę przywiązujemy do naszego zespołu, wierząc że stanowi on podstawę sukcesu.

Nagrody i wyróżnienia

Award 1 Wygrana w konkursie BIG DATA: Think Big CEE Congress, w kategorii Polska Innowacja 2015.
Award 2 Zajęcie wysokiego miejsca (TOP 10) w największym międzynarodowym konkursie Data Mining „KDD CUP”.
Award 3 Trzykrotnie zdobyliśmy tytuł „Gazela Biznesu” przyznawany najbardziej dynamicznie rozwijającym się firmom przez Puls Biznesu.

Pin It on Pinterest