6 elementów, na które powinieneś zwrócić uwagę wybierając narzędzie do standaryzacji i geokodowania danych adresowych

Dane lokalizacyjne stanowią kluczowy element funkcjonowania wielu przedsiębiorstw. Zrozumienie, gdzie mieszkają lub aktualnie przebywają nasi klienci, pozwala firmom dostosować swoje strategie sprzedażowe i marketingowe, dostarczać spersonalizowane oferty oraz skutecznie zarządzać logistyką.

Niemniej jednak, mimo rosnącej roli danych adresowych, wiele firm zaniedbuje ich jakość. Zbierane informacje są często niekompletne, zawierają błędy lub są nieaktualne. To prowadzi do problemów operacyjnych, generujących wysokie koszty. Co więcej, nawet jeśli przedsiębiorstwo dba o jakość swoich adresów, standaryzując je i korzystając z mechanizmu autouzupełniania, niekoniecznie w pełni wykorzystuje ich potencjał. Największe korzyści płyną z efektywnego geokodowania adresów, dopisywania do nich informacji przestrzennych oraz przeprowadzania analiz typu Location Intelligence. To właśnie te elementy pozwalają zrozumieć klientów i rynek w przestrzennym kontekście, odkrywać nowe zależności i zdobywać świeże spojrzenie na różne aspekty biznesowe.

Jak zatem osiągnąć najwyższą jakość danych adresowych? W Algolytics dostarczamy narzędzie do standaryzacji i geokodowania danych o najwyższej skuteczności w Polsce. Bez względu na rozmiar firmy czy branżę, jesteśmy w stanie wznieść jakość Twoich danych na najwyższy poziom. Przejdźmy wspólnie przez sześć kluczowych elementów, na które warto zwrócić uwagę, wybierając narzędzie do poprawy jakości Twoich danych adresowych.

 

1. Trafna identyfikacja adresów

Podczas procesu standaryzacji i geokodowania adresów kluczowym aspektem jest precyzja dopasowania poprawnego adresu z bazy referencyjnej do danych z Twojej bazy. Nasze rozwiązanie Algomaps osiąga imponującą skuteczność na poziomie 99% i potrafi rozpoznać adres nawet w przypadku literówek, niepełnych czy przestarzałych danych. W rezultacie Twoje adresy są skorygowane, a potrzeba manualnych weryfikacji zminimalizowana. To nie tylko redukcja kosztów, ale również całkowite wyeliminowanie ryzyka popełnienia tzw. „błędów ludzkich”.

Nasza usługa standaryzacji jest obecnie dostępna w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii i na Węgrzech. Wdrażamy ją również w kolejnych krajach, takich jak Niemcy, Austria, Francja, Włochy i Hiszpania.

2. Zgodność z krajowym standardem

Przy wyborze narzędzia do standaryzacji danych istotne jest, aby rozwiązanie było kompleksowe oraz zgodne z powszechnym w danym kraju formatem zapisu danych adresowych. Algolytics precyzyjnie sprawdza poprawność nazw miejscowości, ulic, kodów pocztowych, numerów mieszkań, a także jednostek podziału administracyjnego. Co więcej, zapis adresów jest zgodny z systemem TERYT – najbardziej powszechnym w Polsce (często wymaganym prawnie) standardem zapisu danych adresowych.

Dodatkowo Algolytics dostarcza usługę autouzupełniania. Dzięki tej funkcji możesz zacząć dbać o jakość adresów już na etapie zbierania informacji od klientów w formularzach. To skuteczna strategia na minimalizację ryzyka błędnych danych w bazie oraz poprawę doświadczenia klientów (UX).

3. Precyzyjne geokodowanie

Kolejnym kluczowym elementem jest dokładność geokodowania. W przeciwieństwie do innych usług, nie dokonujemy żadnych ograniczeń w tym zakresie. Każdy klient otrzymuje precyzyjne geokordynaty, które jednoznacznie określają lokalizację konkretnego budynku czy adresu.

Dokładność geokodowania ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza w dziedzinach takich jak ubezpieczenia, wycena nieruchomości, ocena ryzyka, logistyka czy usługi dostaw, gdzie precyzyjne określenie lokalizacji może znacząco wpłynąć na efektywność biznesową. Dzięki naszemu rozwiązaniu możesz mieć pewność, że geokordynaty, jakie otrzymujesz, są niezwykle precyzyjne i odpowiadają rzeczywistej lokalizacji budynku.

4. Wysoka wydajność

W erze zautomatyzowanych operacji biznesowych, tempo przetwarzania danych staje się decydującym czynnikiem efektywności. W Algolytics w zaledwie 5 milisekund potrafimy dostarczyć wystandaryzowany rekord danych – bez względu na to, czy przetwarzasz pojedyncze wpisy czy obsługujesz duże zbioru danych.

Dodatkowo nasza usługa działa nieustannie (24 h na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku), ponieważ rozumiemy, że wyzwania biznesowe nie znają godzin otwarcia.

5. Elastyczne możliwości wdrożeniowe

Integracja standaryzacji danych w istniejące procesy i systemy może być wyzwaniem, dlatego w Algolytics postawiliśmy na różnorodność, dostarczając elastyczne opcje wdrożeniowe, idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Jeśli zależy Ci na szybkiej i łatwej integracji, proponujemy dedykowane API. Nie ważne, czy preferujesz bieżącą standaryzację online, czy też wolisz przetwarzanie paczek adresów w trybie batchowym – nasze API standaryzacji i geokodowania dostępne jest w obu formach, umożliwiając płynną integrację z Twoim środowiskiem biznesowym.

Natomiast jeśli planujesz sporadyczne standaryzacje i geokodowanie, nasza aplikacja webowa jest stworzona z myślą o Tobie. Dzięki niej samodzielnie, w prosty i intuicyjny sposób, możesz poprawić jakość swoich danych adresowych.

Umożliwiamy też wdrożenie naszego rozwiązania on-premise, a więc bezpośrednio na Twoim środowisku. Dzięki temu masz pełną swobodę w wyborze sposobu wdrożenia najlepiej dopasowanego do Twoich potrzeb.

6. ID dla każdego adresu

Kluczowe znaczenie przy wyborze narzędzia do geokodowania/standaryzacji danych ma obecność ID przypisanego do każdego adresu. Dlaczego warto zwrócić na to uwagę? Przede wszystkim posiadanie unikalnego klucza dla każdego adresu ułatwia pracę, zwłaszcza w kontekście wzbogacania danych adresowych. Dzięki ID możesz łatwo przypisywać informacje dotyczące demografii, dochodów, ryzyka fraudu/defaultu, zagrożeń naturalnych i kwestii bezpieczeństwa dla każdego adresu z Twojej bazy. Brak ID wymagałby skorzystania z bardziej zaawansowanej analizy.

Jeśli zastanawiasz się, jakie korzyści przynosi przypisanie dodatkowych informacji do Twoich adresów, to już przychodzimy z wyjaśnieniem. Dopisanie informacji przestrzennych do adresów otwiera drzwi do analiz typu Location Intelligence. Pozwala to lepiej zrozumieć swoich klientów i rynek, na którym działasz, a także odkryć różnego rodzaju powiązania przestrzenne, przydatne np. w skuteczniejszych działaniach marketingowo-sprzedażowych.

Podsumowując, wybór odpowiedniego narzędzia do standaryzacji/geokodowania danych to kluczowy aspekt optymalizacji bazy adresowej. Algolytics oferuje skuteczność na poziomie 99%, zapewnia kompleksową weryfikację danych, elastyczne opcje wdrożeniowe, wysoką wydajność oraz możliwość przypisania unikalnego ID do każdego adresu. Jeśli interesuje Cię precyzja w danych, zapraszamy do kontaktu pod linkiem https://algolytics.pl/kontakt/, a wspólnie zadbamy o jakość Twoich adresów.

Pin It on Pinterest